Dlouhodobý pronájem vozu využijí především ti, kteří auto využívají celoročně a nechtějí se starat o věci okolo. Tahle záležitost získává na popularitě zejména mezi mladými Čechy. Autopůjčovny proto výrazně
snižují své ceny, aby získali co nejvíc zákazníků. Výhody a nevýhody delšího pronájmu najdete v našem článku.

Půjčení auta na víkend

Půjčit auto na jeden nebo pár dní se hodí pro lidi, kteří sice své auto mají, ale rádi by vyzkoušeli něco nového, případně aby jejich dcera zazářila v luxusním voze, který ji odveze k oltáři. Nebo v opačném případě pro lidi, kteří auto potřebují, ale nemají. Kde tedy půjčit a jaké jsou možnosti?

Krátkodobý pronájem auta, nebo dlouhodobý pronájem auta

V dnešní době je už celkem jednoduché najít si společnost, která půjčuje auta na pár dní. Ostatně internet jich je plný a každá z půjčoven nabízí širokou škálu modelů, které si můžete vybrat. Hlavní
je samozřejmě také cena a délka pronájmu.

Carsharing

Někdy se může jako lepší volbou zdát sdílení automobilu. V tomto případě si můžete pronajmout vůz i na pár desítek minut, kdy se potřebujete přesunout jen z bodu A do bodu B. V cíli auto zanecháte –
pokud se tam nachází vyhrazená zóna (to zjistíte v aplikaci). Půjčení a vrácení závisí jen na vás a za přesný čas zaplatíte. Navíc si snadno v příslušné aplikaci vyhledáte, kde se nachází nejbližší vůz k
půjčení. Nevýhodou ale je, že musíte vždy myslet na to, abyste auto vrátili do vymezené zóny a nezapomněli ukončit pronájem, protože pokud tak neučiníte, budou vám minuty nabíhat a ty budete muset následně také zaplatit.

Některé společnosti ale zajišťují půjčení vozu od druhé osoby. Tedy, že takový člověk nabídne carsharingové společnosti své auto a čeká, ažsi jej někdo bude chtít půjčit na pár dní. Mezi takové patří třeba HoppyGo. Společnost si za zprostředkování auta bere provizi.

Krátkodobý pronájem od autopůjčoven

Pokud nechcete tento způsob, pak lze zvolit klasickou autopůjčovnu,
kterých na internetu naleznete nespočet. Jako nejlevější na trhu se
objevuje například společnost Sixt renting. V nabídce mají jak
normální vozy, pak i luxusní auta nebo karavany.

Výhodou krátkodobých zápůjček je to, že si sami můžete říct, kdy auto chcete a na jak dlouho. Chcete se vydat na víkend do Alp? Není problém, prostě si půjčte auto na tři dny a vyrazte za dobrodružstvím.
Navíc některé společnosti půjčují vozy třeba právě na jeden den. Ať už se jedná o svatbu, firemní akci nebo důležitou schůzku, na které potřebujete zazářit.

Postup k vytvoření poptávky

První, co musíte udělat, je si vybrat vůz, který si chcete pronajmout. Většina autopůjčoven má na svých stránkách online formulář. Stačí tedy pár kliknutí a máte auto na předem domluvený termín rezervované. Jakmile vyplníte formulář, někdo ze společnosti se vám ozve.

K uzavření smlouvy budete potřebovat doklady – tedy občanský průkaz, řidičský průkaz a finance, které bude nutné složit na vratnou kauci. Pokud si auto bere právnická osoba, bude muset uvést ještě IČO a
kontaktní údaje. Některé autopůjčovny nabízejí, že vůz přistaví na zadanou adresu, u jiných si pro auto budete muset dojít sami. Ostatně lepší je druhá varianta, protože si auto můžete ještě před podpisem smlouvy pořádně prohlédnout, tedy zaznamenat oděrky a jiné problémy na voze, k

Krátkodobý pronájem auta

Tento pronájem vozu se hodí zejména pro lidi, kteří auto celoročně nevyužijí, přesto se najdou situace, kdy by se jim doma hodilo. V dnešním článku se podíváme na krátkodobý pronájem auta.

Co je krátkodobý pronájem

Jedná se o pronájem auta, které si člověk pořídí jen na krátký úsek – to znamená: den, víkend, měsíc nebo rok. Půjčit auto tak lze na nejrůznější příležitosti jako je třeba svatba nebo firemní akce. Jindy
zase na víkend v Rakousku (je třeba ale půjčovnu upozornit na fakt, že chcete do zahraničí jet) nebo dokonce i na měsíční dovolenou třeba na Jadranu.

Výhoda

Nemusíte se starat takřka o nic, protože většina pronajímatelů aut garantuje servis vozu, povinné a havarijní pojištění ale také dálniční známku nebo obutí dle ročního období. Na vás je se o auto starat, aby se mu nic nestalo a také samozřejmě do něj tankovat potřebné palivo.

Kde auto na krátkou dobu půjčit

Na internetu naleznete nespočet autopůjčoven, které nabízejí krátkodobé pronájmy vozů. Stačí si jen vybrat. Navíc většina z nich nabízí opravdu širokou nabídku flotily, a tak si vybere opravdu každý.
Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že některé částky za vozy budou poněkud vyšší. Obzvlášť pokud se jedná o luxusní nebo prémiový automobil. Na druhou stranu někdy je lepší nešetřit a užít si auto v
plném rozsahu.

Co je to dlouhodobý pronájem?

Jedná se o pronájem auta, který je na smlouvu vázán dobou v průměru od 6 do 12 měsíců, přičemž jej lze dále flexibilně prodlužovat. Zákazníci se totiž často nechtějí dlouhodobě „upisovat“ a proto si raději
vybírají kratší období, které následně prodlužují o další období, při končícím pronájmu. V dlouhodobém pronájmu je dále možné kombinovat více vozidel. Nájemce není striktně vázán pouze jedním stejným autem.

Jaké jsou výhody?

Je automaticky zajištěn kompletní servis půjčeného vozidla, plné pojištění a pneumatiky (včetně uskladnění). Nemusíte tudíž řešit žádné technické závady, garanční prohlídky, povinné i havarijní pojištění i GAP řeší firma. Pokud se s vozem něco stane, jednoduše jim zavoláte a ti musí problém vyřešit (ostatně přesně za to platíte). Další velkou výhodou je, že si většinou půjčujete nový vůz. Lze ho tedy využít pro reprezentativní účely, nejen na sociálních sítích.

Vyberete si auto, které se vám líbí – auta jsou buď nová, nebo ojetá, avšak v perfektním stavu.

Zavoláte do firmy, která dlouhodobý pronájem nabízí – zde máte čas probrat vaše případné dotazy, podmínky smlouvy a jiné náležitosti. Podepsání smlouvy – následuje podpis smlouvy a platba startovacího poplatku, kterým se liší firma od firmy – je nevratný a díky němu poté nemusíte řešit servis, pneumatiky, ani pojištění a auto můžete kdykoliv bezplatně vrátit a nemusíte se dlouhodobě vázat.
Pak stačí jen jezdit – a tankovat, nemusíte řešit servis ani další jiné záležitosti.
Při vrácení auta se pak většinou počítá s běžným opotřebením, které nebývá zpoplatněno. Při dřívějším vrácení (jak kde) bývají často účtovány poplatky, avšak opět záleží na druhu půjčovny.

Jaké jsou nejčastější dotazy na dlouhodobý pronájem?

Odpovědi na otázky se mohou v závislosti na různých půjčovnách lišit.

Kolik kilometrů je možné najet s autem na dlouhodobý pronájem? – Každá autopůjčovna má většinou stanovený určitý počet kilometrů, který s vozem můžete najet. Bývá většinou uváděn hned na stránkách u vybraného vozu. Některé firmy nabízejí dokonce převádění kilometrů z předešlých měsíců, tudíž pokud jeden měsíc najedete méně, než je stanovený limit, můžete kilometry dojet v některém z následujících měsíců, ve kterém máte auto v podnájmu.
Kde je možné vůz servisovat? – Auto je možné v závislosti na půjčovně servisovat buď pouze v jejich autorizovaných servisech, nebo v servisech, které doporučují.
Kdo může vůz řídit? – U firem může auto řídit pouze zaměstnanec, kterému dá povolení jednatel uvedený ve smlouvě. U OSVČ a soukromých osob se počítá i s rodinnými příslušníky, avšak nutno dodat, že za způsobenou škodu vždy ručí osoba uvedená ve smlouvě. V ostatních případech je zapotřebí písemného souhlasu autopůjčovny.

Pro koho je dlouhodobý pronájem dobrou volbou?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy záleží na požadavcích jednotlivých zájemců. Dlouhodobý pronájem by mohl být dobrou volbou například pro firmy, které se chtějí reprezentovat, nebo pro řidiče, kteří nemají dostatečné finančně zázemí pro koupi nového vozu, avšak si nechtějí pořizovat ojetinu z důvodu možné nejasné minulosti.

Dále může být vhodný pro řidiče, kteří chtějí jezdit, ale nechtějí se starat o údržbu, následný prodej, servis a další věci s tímto spojené. Dlouhodobý pronájem může být taktéž vhodný pro řidiče, kteří vyžadují obměnu svého vozu, či okamžitou potřebu dalšího vozu do rodiny. Cílovou skupinou jsou podle odborníků lidé, kteří berou vůz jako spotřební zboží a netrvají na jeho vlastnictví.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *