Jak ušetřit na pojištění vozidla

Pokud přestanete platit pojištění, hrozí zánik pojištění a vysoké pokuty od garančního fondu ČKP, které se pohybují v tisících. 

POKUTY ČKP
DRUH VOZIDLA OBSAH, HMOTNOST POKUTA/DEN
osobní automobil do 1000 ccm včetně 30 Kč
osobní automobil do 1350 ccm včetně 35 Kč
osobní automobil do 1850 ccm včetně 47 Kč
osobní automobil do 2500 ccm včetně 65 Kč
osobní automobil nad 2500 ccm 93 Kč
nákladní automobil do 3500 kg včetně 86 Kč
nákladní automobil do 12 000 kg včetně 145 Kč
nákladní automobil nad 12 000 kg 261 Kč
tahač návěsů, přívěsů   563 Kč
traktor   16 Kč


Odevzdání značky do depozita neumožňuje použít vozidlo v případě potřeby.

1. Zjistěte si cenu u jiných pojišťoven a zadejte poptávku ZDE

Pojišťovny často používají levnější elektronickou komunikaci bez nákladné sítě poboček. Vznikají nové produkty s výhodami, které nebyly dříve možné. Často platí, že noví klienti mají nižší cenu než ti současní.  I když vaše současné pojištění bylo v době, když jste ho uzavíral nejvýhodnější, nyní to již platit nemusí. 

2. Neplaťte za nepotřebné věci – požádejte o nezávaznou kalkulaci FLOTILA.CZ

Proveďte inventuru své smlouvy 

3. Využijte měsíční platbu bez přirážky

Výhodou flotilového pojištění je, že klient platí pojistné dle vlastního výběru měsíčně, čtvrtletně, pololetně, nebo ročně (bez přirážky).

4. Máte více vozidel, nechejte si si spočítat fllotilové pojištění AUTOFLOTILA

Povinné ručení v rámci pojištění flotily aut vyjde výrazně levněji. Cena povinného ručení se hodně liší v závislosti na různých faktorech. Pojistné ovlivňuje nejen auto, ale také, jeho věk, adresa, zkušenosti, bezeškodní průběh a další faktory. Někteří řidiči však platí mnohem méně, než je běžné. 

Jak je to možné?  

S největší pravděpodobností jsou součástí flotily aut. Možnost pojištění flotily aut nejčastěji využívají firmy, které vlastní více vozidel. Flotilové pojištění mohou využívat i fyzické osoby na rodné číslo a fyzické osoby podnikající na IČ, pokud vlastní více vozidel. Flotilové pojištění vozidel zahrnuje jak zákonné povinné ručení, tak i havarijní pojištění, a to za daleko výhodnějších podmínek, než kdyby se každé auto pojišťovalo zvlášť.

5. Zvažte slevu za způsob opravy

Pokud při škodě na starším vozidle nebudete trvat na značkových dílech, můžete si sjednat pojištění, které to zohlední a Vy zaplatíte za pojištění méně. V případě škody pak své vozidlo budete muset nechat opravit ve smluvní síti pojišťovny nebo si necháte vyplatit peníze v hotovosti a opravu zařídíte sami.

6. Pracujte se spoluúčastí

U havarijního pojištění část škody platíte vy (tzv. spoluúčast). Čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena pojištění. V případě nedostatku peněz je lepší zvýšit spoluúčast a snížit platbu než zcela zrušit havarijní pojištění. 

7. Nešetřete na limitu povinného ručení

Šetřit na limitu povinného ručení se nevyplácí. Naopak – pokud máte limit pouze 35 mil. Kč, navyšte si ho alespoň na 50 miliónů nebo více. Vzhledem k růstu náhrad, které soudy přiznávají poškozeným, může být limit 35 mil. nedostatečný a pojištění Vás pak nechrání před velkými problémy.

8. Aktualizujte hodnotu svého vozidla

U novějších produktů již nemusíte při sjednání pojištění určovat cenu vozidla. Pokud požádáte o přepočet, dojde ke snížení ceny pojištění.

9. Nechejte si nastavit pojištění podle využití vozidla  
Každé vozidlo je využíváno jiným způsobem, proto se vyplatí nastavit ve flotilovém pojištění jiné služby a upravovat produkt dle potřeby.
10. Asistenční služby jsou důležité – například odtah zdarma z celé Evropy a ČR do domovského servisu
Na místo poruchy, nebo nehody je vždy řidič postiženého vozidla, který si v naprosté většině případů přivolá pomoc asistenční společnosti. Existují však situace, kdy je například řidič zraněn a odtah vozidla musí nařídit policista. Pak je prostřednictvím Nehodového centra pojišťoven realizován nařízený odtah vozidla tak, aby na místě nehody na dálnici bylo do 30 minut adekvátní odtahové vozidlo a policistou nařízený odtah je plně hrazen z pojištění vozidla.  

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *